wtorek, 22 października 2019 13:14

Cloud and Datacenter User Group #5

Zapraszamy na transmisje z piątego spotkania Bydgoskiej grupy miłośników Cloud i rozwiązań datacenter. Zaczynamy o 17:30.

17:00 – 17.30 Czas na networking i zajmowanie miejsc
17:30 – 18.00 Powitanie i zapoznanie się! | Sebastian, Agnieszka, Michał
18.05 – 18.50 Quantum Computing | Jarosław Gajewski ATOS
18.50 – 19.05 Przerwa
19.05 – 19.50 Light Kubernetes | Remigiusz Mrozek
19:50 – 20.05 Przerwa
20:05 – 20.50 CI/CD Pipeline for Terraform | Radek Linke
20:50 – Zakończenie

Szczegóły

Quantum Computing – Jarek pracuje jako Technical Lead Architect w oddziale R&D Cloud bydgoskiego Atosa gdzie odpowiada za projektowanie rozwiązań private i multi-cloud.
Prywatnie uwielbia spędzać czas z żoną, 2 córami i synem, grać w gry planszowe, pogłębiać wiedzę i dzielić się nią z innymi.

Podczas sesji zostaniecie wprowadzeni do świata kwantowego i komputerów kwantowych. Dowiecie się czemu technologia ta przykuwa tak dużą uwagę, jakie niesie ze sobą możliwości, zagrożenia i wyzwania.

Light Kubernetes – Remigiusz Mrozek – Asseco Poland S.A.
Programista .NET oraz Java z 16 letnim stażem. Pasjonat nowych technologii. Obecnie skupia się w wolnym czasie na zagadnieniach związanych z Big Data i Machine Learning.

Lekkie i niewymagające życie Kubernetes na urządzeniach IoT. Praca z oprogramowaniem k3s , systemem operacyjnym k3os oraz narzędziem dla kontenerów k3d”.

CI/CD Pipeline for Terraform – Radek zajmuje się wsparciem oraz rozwojem infrastruktury serwerowej, sieciowej oraz aplikacji, koncentrując się głównie na systemach OpenSource, chmurze AWS oraz produktach ze stajni VMware.
Swoja przygodę z branżą IT rozpoczął w data center jako Network Engineer. Przez kolejne lata miał przyjemność pracować dla firm z branży bankowej, security oraz farmaceutycznej.
Na chwilę obecną, jest liderem zespołu SRE, który zarządza aplikacją CMS (Adobe AEM) oraz zasobami i serwisami w chmurze AWS. Podczas pracy stara się kłaść nacisk na automatyzację oraz wykorzystanie narzędzi i procesów developerskich do utrzymania i rozwoju infrastruktury oraz aplikacji.

Na prezentacji postaram się przybliżyć pracę z narzędziem Terraform przy wykorzystaniu Bitbucket CI/CD Pipelines. Omówimy główne zagadnienia w temacie Terraform / IaC.
Change managment process w oparciu o CD Pipeline. Wykorzystanie kontenerów do testowania oraz deploymentu kodu. Integrację Bitbucket z AWS Codebuild czy też komunikatorem Slack.
Prezentacja będzie podzielona na część teoretyczną oraz hands-on gdzie omówimy konfigurację i prześledzimy gotowy Pipeline.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.