środa, 21 listopada 2018 18:30

Cloud & Datacenter User Group #3 Bydgoszcz

Trzecie spotkanie Bydgoskiej grupy miłośników Cloud i rozwiązań datacenter odbyło się wczoraj (2018-11-21) w Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy. Byliśmy tam oczywiście z mikrofonem.

Terraform

Wykład Dawida Bladzicha o narzędziu Terraform.

Dawid – WebOps Engineer w fimie Kainos Software Poland. Od około roku zgłębia tajniki chmury AWS, budowania infrastruktury „immutable”, automatyzacji oraz metodologii DevOps.

W swoim wystąpieniu opowie o temacie, który obecnie jest bardzo popularny, a mianowicie o podejściu IaC ( ang. Infrastructure as a code) przy użyciu narzędzia firmy HashiCorp – Terraform. Jeżeli znudziło Ci się klikanie w GUI i w dodatku jesteś leniwy, aby uczyć się narzędzi IaC dostarczanych przez poszczególnych dostawców chmury to zdecydowanie jest to temat dla Ciebie.

Prezentacja: Terraform

Zbieranie i monitorowanie logów w chmurze – nowe możliwości i wyzwania

Po co zbierać logi? Przecież nie są nam do niczego potrzebne (przynajmniej do czasu, gdy wszystko działa). A co jeśli nasze systemy są w chmurze? Sprawdźmy w jaki sposób w zarządzaniu logami mogą nam pomóc serwisy chmurowe AWS i Azure.

Gabriel Wierzbieniec – Niezależny konsultant ds. bezpieczeństwa, były pracownik Atosa i szwajcarskiego banku UBS. Obecnie jako Lead Security Architect zajmuje się wdrożeniami i utrzymaniem systemów Log Management i SIEM. Pasjonat środowisk chmurowych – zwłaszcza Amazon Web Services, a od niedawna również Azure. Entuzjasta najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie bezpieczeństwa („bleeding edge”) i badacz bezpieczeństwa w chmurze. Posiadacz certyfikatów takich jak CISSP, CCSP, CISA, AWS Certified Solutions Architect – Associate, AWS Certified Security – Specialty i kilku innych. Współzałożyciel konsorcjum Echelon Security.

Prezentacja: Zbieranie i monitorowanie logów w chmurze

VxRack i Cloud Foundation jako platforma dla DPC

Łukasz Chełek – Cloud System Architect w Atos opowiada o rozwiązaniu VxRack

Link: Cloud and Datacenter User Group na platformie Meetup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.