środa, 24 października 2018 18:16

Google Cloud Platform User Group w Bydgoszczy

W tym tygodniu część naszej załogi radiowej zajmująca się całą komputerową magią wybrała się na pierwsze spotkanie grupy Google Cloud Platform User Group w Bydgoszczy.

Spotkanie odbyło się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy 22 października.

 

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zarejestrowali spotkania. Dla wszystkich, którzy nie byli wyemitujemy dwa nagrania prelekcji. Niestety mamy nagrany jedynie dźwięk, ale wystąpienia były na tyle interesujące, że z pewnością można sporo z nich wynieść będąc pozbawionym doznań wzrokowych.

 

Godzina 20:07Google Cloud Platform dla Janusza – czyli jak zacząć swoją przygodę z Google Cloud Platform.[PDF]: Prezentacja – GCE dla Janusza

Konrad Cłapa opowie jak zacząć swoją przygodę z Google Cloud Platform. Dowiesz się jakie usługi oferuje GCP oraz w jaki sposób można nimi zarządzać. Sesja nie tylko dla Januszy IT ale, także dla każdego kto nie miał jeszcze okazji zalogować się do konsoli GCP.

 

Konrad pracuje dla firmy AtoS GDC jako Global Automation Architect. Został wyróżniony przez Atosa jako Senior Expert w dziedzinie Chmury. Jest współtwórcą pierwszej na świecie chmury prywatnej opartej na technologi SDDC (Software Defined Data Center).

 

Należy do grona ok. 30 osób posiadających podwójny tytuł VMware Certified Design Expert (VCDX) w dziedzinie chmury i wirtualizacji centrum danych. Pasja do automatyzacji popycha go do eksplorowania coraz to nowszych technologi w tym Google Cloud Platform.

 

O godzinie 21:00 Jakub Woźniak opowie o Istio na Google Kubernetes Engine, czyli o bezpiecznych mikrousługach. [PDF]: Prezentacja – Istio on GKE

Orkiestracja kontenerów w chmurze publicznej jest bajecznie prosta, dlatego wyraźnie więcej firm decyduje się na migrację swoich monolitów na mikrousługi. Niestety, nowy styl programowania to również nowe wyzwania, szczególnie pod kątem monitoringu i bezpieczeństwa platformy. Podczas prelekcji opowiem jakie rozwiązania proponuje nam Istio.

 

Jakub Woźniak, Cloud Architect w dziale R&D, Nordcloud Polska. Uwielbia skomplikowane problemy, szczególnie gdy do ich rozwiązania potrzebna jest ta naukowa strona informatyki. Certyfikowany w GCP i AWS.

 

Prywatnie – wspiera działalność lokalnych pubów z kraftowymi piwami i aktualizuje swój profil na Untappd.

 

Linki:

One thought on “Google Cloud Platform User Group w Bydgoszczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.