Już dziś na antenę Radia Uniwersytet powraca Fabryka Dźwięku. Ruszamy o stałej porze, czyli oczywiście o 19:00 i jak zwykle opowiemy wam historie hitowych piosenek sprzed lat. Na tapet weźmiemy między innymi uwielbiany przez nas zespół U2. Utwory tego zespołu pojawiały się już wcześniej w naszej audycji, a dziś będzie okazja posłuchać dwóch kolejnych piosenek tego słynnego irlandzkiego zespołu.

Ponadto postaramy się odpowiedzieć na pytanie dla kogo Noel Gallagher napisał piosenkę „Wonderwall” oraz wskażemy jaki utwór, naszym zdaniem, jest świetny w wykonaniu każdego innego wykonawcy tylko nie w oryginale. To wszystko i wiele więcej od godziny 19:00. Zapraszają Michał Niklas i Jakub Dzikowski.

Tradycyjnie dwie godziny wcześniej – o godzinie 17:00 – ruszy audycja Na Fali. Dziś skład będzie nieco poszerzony. Oprócz dwójki stałych prowadzących będziecie mogli usłyszeć również Miłosza Kalaczyńskiego, który będzie naszym specjalnym gościem. Miłosz przeprowadził wywiad z podróżnikiem Pawłem Klejborem. To właśnie temat wypraw górskich zdominuje dzisiejsze wydanie Fali – po odsłuchaniu wywiadu, porozmawiamy właśnie o tym zagadnieniu.

Do usłyszenia!