Pierwsza studencka rozgłośnia w Bydgoszczy obchodzi jubileusz. Tak, to już dyszka! Z tej okazji zapraszamy do słuchania specjalnej urodzinowej audycji, która z udziałem założycieli radia na UKW odbyła się 30 października 2017. Jak powstało Radio Uniwersytet? Czy założyciele przypuszczali, że rozgłośnia przetrwa tyle czasu? Kto w radiu wyrzucał brudne kubki do śmietnika, a kto powtarzał – „nie ma, że się nie da”?

Pierwsze audycje w Radiu Uniwersytet zabrzmiały w listopadzie 2007 roku. Jego powstanie jest wynikiem pasji, zaangażowania i determinacji 4 ludzi: Pawła Pastwy (od początku redaktor naczelny), Łukasza Zawadzkiego, Tomasza Sadłowskiego i Nikodema Wojciechowskiego. Pierwszym opiekunem i dobrym duchem RU został dr inż. Jacek Czerniak.


Początkowo rozgłośnia miała swoją siedzibę w piwnicy pawilonu pedagogiki na terenie uczelni przy ul. Chodkiewicza. Po ok. 1,5 roku swojej działalności radio przeniosło się na 8. piętro budynku UKW przy ul. Ogińskiego i tam znajduje się do dziś. Rozgłośnia skupia studentów różnych kierunków i wydziałów. Od dziennikarstwa, przez pedagogikę, po informatykę.

 

Słuchajcie 30 października na radiouniwersytet.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.