niedziela, 17 czerwca 2018 11:28

Cloud and Datacenter User Group 2

Drugie spotkanie Bydgoskiej grupy miłośników Cloud i rozwiązań datacenter odbędzie się w poniedziałek o 18, w bibliotece UKW (Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego) w Bydgoszczy przy ulicy Karola Szymanowskiego 3.

Na naszej antenie będziecie mogli usłyszeć transmisję z tego wydarzenia. Zaczynamy o 18-tej, a teraz zapraszamy do odsłuchania wywiadu z Sebastianem Gruglem – organizatorem spotkania:

Prelegenci

• Agnieszka Redmann – JavaScript Developer w SPOC S.A. Tematyką automatyzacji procesów zarządzania zajmuję się od 4 lat, od 1,5 roku zgłębia tajniki ServiceNow. Prywatnie miłośniczka nowych technologi i rajdów rowerowych.
    Zaprezentuje temat: Wprowadzenie i możliwości zarządzania chmurą w ServiceNow.
  • Artur Brodziński – DevOps Automation Engineer w Predica. Tematyką chmury Azure i DevOps zajmuje się od 2 lat. Entuzjasta wszelakiej automatyzacji procesów IT, głównie przy wykorzystaniu Azure, VSTS i PowerShell. MCSE, MCSA w zakresie Windows Server i Azure. Współautor na blogu powershellbros.com. Prywatnie mąż i ojciec, interesujący się technologią blockchain oraz bieganiem na długich dystansach.
    Artur podzieli się swoim doświadczeniem w temacie: „DevOps w chmurze, czyli jak Microsoft Azure i VSTS ułatwiają życie developerów”
  • Mirosław Karwasz – obecnie AWS Cloud Architect w Nordcloud. Od 14+ lat zajmuje się infrastrukturą IT/SDDC, a od 2 lat cloudem AWS. Prywatnie tata 2 chłopców, minimalista, fan kalisteniki i futuryzmu.
    W temacie: CloudFormation – infrastructure as a code.
    CloudFormation jako przykład insfrastructure-as-a-code jest narzędziem błyskawicznego, ustrukturyzowanego powoływania zasobów w chmurze AWS, bez którego nie może się obejść żaden architekt clouda. Automatyczne kreowanie i konfigurowanie zasobów obliczeniowych oraz ustanawianie relacji między nimi stanowi jedną z największych wartości cloud computingu. Podczas wystąpienia zaprezentuję pokrótce na czym polega praca z CloudFormation i jakie mogą być przykładowe scenariusze użycia.

Plan

Rezerwacja miejsca na spotkanie Cloud and Datacenter Usergroup

• 17:30 – 18.00 Czas na networking i zajmowanie miejsc
  • 18.00 – 18.05 Powitanie i co my tu robimy ? – Sebastian Grugel
  • 18.05 – 18.50 DevOps w chmurze, czyli jak Microsoft Azure i VSTS ułatwiają życie developerów | Artur Brodziński
  • 18.55 – 19.00 Przerwa
  • 19.00 – 19.45 Wprowadzenie i możliwości zarządzania chmurą w ServiceNow | Agnieszka Redmann
  • 19.45 – 20.20 Networking (pizza time)
  • 20.20 – 21:05 CloudFormation – infrastructure as a code | Mirosław Karwasz
  • 21:05 – Zakończenie, losowanie nagród

Wstęp będzie możliwy już od 17:30.

Nagrody

W ramach projektu „Szalony Pomysł! Rozruszamy bydgoskie IT!” aby zachęcić wszystkich chętnych początkujących i nie tylko do rozwoju w kierunku tej przyszłościowej dziedziny jak cloud computing po prelekcjach rozdamy pomoce naukowe wspomagające rozwój właśnie w kierunku chmury publicznej AWS !!! w postaci:

• Voucherów AWSa o wartośći 100$ każdy
  • Kursów online „AWS Certification Preparation Guide” o wartości 49$ każdy
  • Kursu online „AWS Big Data Specialty” o wartości 99$
  • Licencji na oprogramowanie „RevDeBug” – autor opisuje je po PL w poniższy sposób: „Wehikuł czasu dla Visual Studio! Znajdź przyczyny błędów w ciągu kilku sekund, kilkukrotnie zmniejsz czas spędzany na debuggowaniu.”

After Party

After party do 23:00 vBeer w Bierhalle ul. Jagiellońska 41